Разлог прие спринтовата щафета от Световното студентско първенство по ориентиране

От 1 до 5 август България е домакин на Световното студентско първенство по ориентиране.
С любезното съдействие на Община Разлог, в днешния старт на първенството-спринтовата щафета, провела се в Разлог, световeн шампион стана отборът на Великобритания.
С 8 секунди разлика, на втора позиция се нареди отборът на Швейцария, а на трето място остана отборът на Франция.
България бе представена от два отбора.
Победителите получиха медали от Световната федерация по ориентиране, а кметът на община Разлог-Инж. Красимир Герчев връчи на всеки отбор подаръци за треньорския щаб и състезателите, като им пожела още много успехи занапред.
В днешния старт участие взеха 42 отбора, повече от 300 състезатели от 30 страни от Европа и света.
След финала на Световното първенство, централен площад „Преображение“ приветства и десетки състезатели, които се включиха и в съпътстващото състезание по ориентиране и купа "Разлог". В съпътстващото състезание, участие са заявили повече от 180 състезатели от България и чужбина.
Стартовете на световното първенство продължават със средна дистанция и щафетно бягане в неделя и понеделник, в съседни горски райони.