СТУДЕНТИ ОТ АМЕРИКАНСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ И МЕСТНИ ОБЩНОСТИ МЕСЯТ ЗАЕДНО В ИМЕТО НА СПОДЕЛЕНИ ЦЕННОСТИ

СТУДЕНТИ ОТ АМЕРИКАНСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ И МЕСТНИ ОБЩНОСТИ МЕСЯТ ЗАЕДНО В ИМЕТО НА СПОДЕЛЕНИ ЦЕННОСТИ

На 13-и март 2019 г. Американският университет в България (АУБ) става домакин на инициативата „Месим, за да се смесим“. Тя ще се проведе от 16 до 18 ч.в студентския център „Америка за България“ под мотото „Да омесим заедно една по-единна общност!“.

По време на събитието преподаватели и студенти от АУБ заедно със социални институции и представители на местната власт ще рисуват в брашно и ще оформят чрез хлебни кукли своята визия за един по-единен и динамичен Благоевград.

Tози уникален метод за социална промяна, наречен „Театър на трохите”, е създаден от преподавателя по антропология в АУБ д-р Надежда Савова-Григорова по време на нейните академични проучвания в университета „Принстън”. Партньор в организацията на „Месим, за да се смесим“ е студентският Клуб за по-добро общество към АУБ.

Целта ни е да съберем на едно място хора от различни общности и социални институции  в Благоевград и по този начин да допринесем към сплотеността и единството сред различните социални групи в града. Какво по-добро място бихме си представили за такова събитие от АУБ, където заедно живеят студенти и преподаватели от над 40 страни в един гостоприемен български град“, посочи д-р Надежда Савова-Григорова.

Провеждайки своя докторат, тя пътува в над 75 страни, изследвайки различни културни и хлебни традиции, за което е отличена и от световното издание на „Нешънъл Джиографик“ за „Пътешественик с мисия на годината 2012”.

Методът „Театър на трохите” вече се използва в повече от 20 страни на 6 континента и така прераства в световната мрежа „Хлебни къщи“ (www.bread.bg; www.breadhousesnetwork.org). В инициативи на мрежата се включват президентът на Бразилия Дилма Русев, президентът Росен Плевнелиев (2012 – 2017), както и кметове на български градове.

 

Коментари към новината

Още новини от Общество