Благоевградчанка с втора държавна титла по триатлон за 2 седмици

Благоевградчанката Анастасия Пейчева, която в момента се състезава за “Космос“ (Сф), триумфира в олимпийската дистанция на държавното първенсто по триатлон в Пловдив. Успехът за бившата плувкиня на „Пирин“ (Бл) дойде само две седмици след като стана национална шампионка на спринтовата дистанция в Бургас. Подготвяната от лекоатлета на „Джордан“ (Бл) Николай Първанов дама се справи с конкуренцията на още 10 съпернички и доминира от старта до финала, регистрирайки време от 2:15.04.8 часа. Авансът на Ан. Пейчева пред сребърната медалистка Катрин Айхтън (Три Тийм Сф) бе близо 7 минути. На трето място завърши Моника Димова от „Триатлет“ (Баня). Борислав Палашев от „Палашев“ (Пз) се наложи сред мъжете, Димитър Василев (Палазов Сф) е държавен шампион при младежите, а титлата за девойки грабна Весела Димитрова (Космос Сф).

„Проявата беше много добре организирана, имаше много повече участници и интерес от миналата година и съм много доволна от представянето. Благодаря на българската асоциация по триатлон за провеждането на мероприятието. Цялото състезание беше съсредоточено на гребната база, а на бягането стана най-трудно, заради горещината”, коментира щастливата шампионка Ан. Пейчева